Piotr Rubik, Santo Subito,Košice,19.november 2011

Autor: Jozef Halač | 20.11.2011 o 12:01 | (upravené 20.11.2011 o 16:59) Karma článku: 6,17 | Prečítané:  1482x

Populárny poľský skladateľ a dirigent Piotr Rubik navštívil 19. novembra 2011 Košice. S cantobiografiou Santo subito (Rýchlo svätý) vypredal košickú Steel Arénu. V tento skvostný večer vystúpil pod jeho taktovkou 120 členný orchester so 6-timi sólistami a zborom a ponúkol nám všetkým úžasné monumentálne dielo Santo subito Piotra Rubika skomponované na počesť blahorečenia rodáka, pápeža Jána Pavla II.

Tento veľkolepý koncert opisuje dôležité okamihy v živote Jána Pavla II., občianskym menom Karola Wojtylu, prvého slovanského pápeža, muža, ktorý zmenil svet. Od jeho detstva, cez pôsobenie ako kaplán, zvolenie za pápeža, neúspešný atentát na Vatikánskom námestí, apoštolské cesty až po jeho smrť. Záver diela sa nesie v myšlienke a túžbe veriacich na povýšenie pápeža na oltár.

Koncert uviedol aj ukončil minister Ján Figeľ, veľký priateľ kresťanov. Privítal orchester v slovenskom aj poľskom jazyku a na záver pozval Piotra Rubika koncertovať do Košíc zasa o rok.

Úžasná atmosféra, perfektný zvuk, obraz s titulkami prekladu textov piesní, toto všetko umocnilo umelecký zážitok konceru. Publikum oceňovalo piesne búrlivým potleskom a vyžiadalo si až sedem piesní ako prídavok. Koncert v nás umocnil dôležité okamihy slovanského velikána pápeža Jána Pavla II.

Ďakujeme skladateľovi a dirigentovi, celému orchestru a dvom zborom, šiestim sólistom na nezabudnuteľné dojmy z koncertu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?